Testy

Castle Knight 4 –- kolumny brytyjskiej legendy świata audio w magazynie „Hi-Fi Choice. Edycja Polska” 

Brytyjscy producenci kolumn głośnikowych traktowani są jako ci, którzy kultywują techniki wypracowane w ciągu długich lat i są im wierni. Mówi się o nich często, że to „klasyczni” producenci. I coś w tym jest – wystarczy spojrzeć na produkty firmy Castle. Pomimo że ich produkcja odbywa się obecnie w chińskich fabrykach firmy IAG, to brytyjski duch jest w nich silniejszy niż kiedykolwiek. Wystarczy spojrzeć na najtańszą serię Knight – klasyczne skrzynki, wysokiej klasy przetworniki i piękna okleina z naturalnego drewna – czyli wszystko to, za co kochamy klasyczne kolumny. Testy przeprowadzane przez specjalistyczne firmy potwierdzają jeszcze jedno: to naprawdę świetny dźwięk. Najnowsze potwierdzenie znajdziemy w teście polskiej edycji magazynu „Hi-Fi Choice”, w teście modelu Knight 4:

„Castle Knight 4 zdecydowanie polecałbym osobom oczekującym od muzyki odprężenia i relaksu, bez potrzeby rozkładania każdego dźwięku na czynniki pierwsze. Te kolumny podłogowe potrafią odtworzyć każdy rodzaj muzyki, robiąc to w wyrafinowanym i pozbawionym agresji stylu, budując brzmienie w głównej mierze opierające się na spójnym i delikatnie osłodzonym przekazie. Knight 4 mogą okazać się tez idealnym wyborem do tych pomieszczeń, gdzie z jakiegoś powodu kolumny nie mogą być zbyt oddalone od ścian.”

Ocena ogólna: ***** (max) 


 

Castle Richmond Anniversary Limited Edition w systemie dla smakoszy 

Audiofile uwielbiają wyszukiwać nowe marki, nowe urządzenia, a potem wypróbowywać je w swoim systemie, zastępując w nich swoje urządzenia nowymi. Najważniejszym celem jest takie dobranie poszczególnych elementów, aby najlepiej ze sobą grały i jak najlepiej brzmiały. To trudna sztuka i rzadko można znaleŸć gotowe „recepty” na to, co z czym połączyć. Jeszcze rzadsze są testy systemów złożonych z produktów różnych producentów.
Dlatego tym większą wartość ma opublikowany w lutowym wydaniu magazynu „High Fidelity” test systemu, w skład którego weszły piękne kolumny firmy Castle, specjalna edycja Richmond Anniversary Limited Edition.

„Arcam z Castlem gra w głęboki sposób, pokazując szeroką i głęboką, bardzo wiarygodną scenę dźwiękową. Pierwsze plany są w tym zestawieniu nasycone, mocne i nieco promowane, ale to, co w głąb jest świetnie uchwycone, klarowne. Scena, powtórzę, jest bardzo głęboka. Zachowane są też relacje czasowe między poszczególnymi dźŸwiękami. To dlatego przekaz jest tak normalny, prawdziwy, pomimo jego oczywistych ograniczeń. [...]
Czegoś takiego, za te pieniądze, nie dostaniemy absolutnie z żadną kolumną podłogową. Jeśli znajdziemy coś z mocniej zarysowanym, jeszcze mocniejszym „body” instrumentów, nie tylko na wprost nas, ale w każdym punkcie przestrzeni, zapłacimy za to wielkością sceny, jej rozmachem. I barwą. I solidnością. Mimo że wszystko będzie większe, głębsze, to nie będzie tak jednoznaczne, tak dobrze definiowane.”
Cały test pod linkiem: TEST


 

Kolumny wolnostojące Castle HOWARD S3
Test w "HighFidelity" No.93 01.2012 


Historia, jak się przyjmuje, pojmowana jest z grubsza rzecz biorąc na dwa sposoby – jako linia prosta, z punktem początkowym i końcowym, gdzie mówimy o rozwoju, kumulacji lub jako koło, gdzie mamy do czynienia ze swego rodzaju fatalizmem, nieuchronnością dziejową – tu nie ma początku, ani końca, jest co najwyżej czas „przejściowy”, historia właściwa, zmierzająca nieuchronnie do „dopełnienia” się i „wypełnienia”, wracając do swoich początków. Jeśli przyjmiemy, że te dwie wizje dobrze opisują historię, to Castle doskonale wspierałoby drugą z nich...

Cały test pod linkiem:TEST


 

​Kolumny wolnostojące Castle CONWAY 3
Test w "Audio" 04.2012 

Link do do testu: TEST