Stirling 3

Castle Stirling 3

Dzięki rozbudowanemu programowi badań i rozwoju firmie Castle udało się ulepszyć system bas-refleks, dzięki czemu Stirling 3 mogły zastąpić sławny model Severn. Specjalnie dla tej kompletnie nowej konstrukcji wybrano całkowicie ekranowane głośniki, dzięki czemu kolumny mogą bez problemu pracować zarówno w systemach stereofonicznych, jak i audio-video.

Do odtwarzania wysokich tonów wybrano znakomity, znany z innych projektów głośnik wysokotonowy z 28-mm miękką kopułką, taką samą jak w najdroższych produktach tej firmy. Po jego obydwu stronach przykręcono dwa, 130-mm głośniki niskośredniotonowe z odlewanymi koszami w konfiguracji d’Apollito, w której są one umieszczone symetrycznie powyżej i poniżej tweetera. Poprawiona lokalizacja źródeł pozornych jaką zapewnia ta konfiguracja, powoduje że Stirling 3 będą idealnym źródłem wysokiej jakości dźwięku, czy to z tradycyjnych źródeł takich jak LP i CD, czy też z Blu-raya i odtwarzaczy sieciowych.

W kolumnach zastosowano także nowo zaprojektowany układ z linią transmisyjną, której wylot utworzony jest przez dolną ściankę i podstawę. Ich odległość można regulować, dopasowując przetwarzanie basu do konkretnego pomieszczenia i do konkretnego umiejscowienia kolumn. Zwrotnicę wyposażono w wysokiej klasy komponenty, wybrane w testach odsłuchowych. Zamontowano ją bezpośrednio na podwójnych zaciskach głośnikowych, umożliwiających zasilenie kolumn w bi-ampingu lub bi-wiringu. Pamiętajmy też o tym, że obudowy kolumn wykonano z 18-mm płyt MDF wykończonych naturalnymi okleinami.

 

 

Dane techniczne
Pasmo przenoszenia 45 Hz - 20 kHz
Impedancja nominalna 8 Ω
Skuteczność 91 dB (1 W / 1 m)
Rekomendowana moc wzmacniacza 25 - 150 W
Typ obudowy wentylowana otworem na dolnej ściance
Głośnik niskośredniotonowy 2 x 130 mm z membraną z plecionki włókna węglowego, odlewany kosz
Głośnik wysokotonowy 28 mm miękka kopułka
Wymiary (HxWxD) 845 x 200 x 245 mm
Waga 15 kg
Dostępne w kolorze
Antique Oak Mahogany
Black Oak