Castle Howard S3Howard S3 to nie ulepszona wersja modelu Howard 2, a raczej całkowicie nowa odsłona znanej i lubianej kolumny. Castle Howard S3 to nieco mniejsza konstrukcja z układem Twin Pipe, podobnym do zastosowanego w modelu Harlech. Dwa 150-mm głośniki nioskośredniotonowe z membraną z plecionki węglowej – jeden promieniujący do przodu, a drugi do góry – są dostrojone do różnych częstotliwości, dając razem świetny, niski bas, schodzący do 32 Hz, wypełniający pokój naturalnym obrazem muzycznym.

Głośnik basowy dzieli zalety z innymi przetwornikami z serii Classic. Uwagę zwracają specjalnie wyprofilowane nabiegunniki poprawiające dynamikę, pokrywane miedzią aluminiowe cewki, dające niższą masę ruchomego układu oraz wewnętrzne okablowanie CasWire, zapewniające lepszą rozdzielczość. W dodatku Howard S3 mają zwrotnicę z lutowanymi kablami, topowymi kondensatorami ICW i zaciskami głośnikowymi niemieckiej firmy WBT.

Podobnie jak w przypadku innych konstrukcji Castle, tak i w tym przypadku mamy do wyboru naturalne okleiny o najwyższym standardzie wykończenia.

 

Dane techniczne
Pasmo przenoszenia 35 Hz - 20 kHz
Impedancja nominalna 8 Ω
Skuteczność 90 dB (1 W / 1 m)
Rekomendowana moc wzmacniacza 25 - 175 W
Typ obudowy Linia transmisyjna Twin Pipe
Głośnik niskotonowy 2 x 150 mm z membraną z plecionki włókna węglowego, odlewany kosz
Głośnik wysokotonowy 28 mm miękka kopułka
Wymiary (HxWxD) 1000 x 210 x 335 mm
Dostępne w kolorze
Antique Oak Mahogany
Black Oak